Jednacz Architekci

   search
 PL

Historia i filozofia firmy

1992 - architekt Mirosław Jednacz zakłada własną praktykę architektoniczną pod nazwą JEDNACZ ARCHITECTS.
1997 - partnerem w firmie zostaje Ewa Jednacz. Powstaje em JEDNACZ Architekci

Od 1992 roku w pracowni powstało kilkadziesiąt zrealizowanych projektów głównie na terenie Warszawy i okolic. Ich różnorodność świadczy o dużej elastyczności w projektowaniu i indywidualnym traktowaniu każdego projektu.

Nasze Credo to tworzenie architektury ekologicznie zrównoważonej, charakterystycznej, pozytywnie wpływającej na środowisko w którym powstaje, w oparciu o doświadczenie z wielu dziedzin życia.

W trakcie swej działalności Mirosław Jednacz został wybrany jako partner w Polsce przez renomowane firmy zagraniczne takie jak: Skidmore Owings & Merill (USA), przy projekcie koncepcji centrali PZU, Checkland / Kindleysides DC (UK) przy projektach Original Levis Stores, John McAslan and Partner (UK) przy projekcie koncepcji budynku Agory, czy Gareth Hoskins Architects ( UK) przy projekcie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Obecnie Jednacz Architekci ściśle współpracuje z architektem Janem R. Pietrzakiem AIA.

W ciągu minionej kilkunastoletniej działalności pracownia otrzymała kilka nagród i wyróżnień architektonicznych, a w 1995 roku Warsaw Business Journal sklasyfikował nas na 14 miejscu wśród architektonicznych firm w Polsce.